Raport

Polacy vs. wojna na Ukrainie – Największe obawy Polaków w związku z wojną na Ukrainie.

Blisko 1/3 Polaków boi się zbrojnego ataku na Polskę – tak donoszą wyniki ogólnopolskiego Raportu pt. Polacy vs. wojna na Ukrainie – Największe obawy Polaków w związku z wojną na Ukrainie. Większość pracodawców nie podjęła też żadnych kroków by przeciwdziałać zagrożeniom wynikającym z agresji Rosji na Ukrainę. Patrząc na inne obawy Polaków, największy strach wzbudza ewentualny wzrost cen żywności – deklaruje go aż 56,5%, ponad połowa badanych.

Sytuacja kryzysowa w Europie Wschodniej skłoniła liczne kraje, w tym Polskę, do podjęcia wyjątkowych działań, jak decyzja o odcięciu się od dostaw rosyjskich surowców energetycznych. Decyzje sankcyjne, jak i skutki wojny za wschodnią granicą, znajdują swoje odbicie w codzienności. Konsekwencje ataku zbrojnego na Ukrainę mają realny wpływ na życie Polaków. W rezultacie, lęk odczuwany w obliczu wojny, zaczyna mieć charakter długoterminowy.

Perspektywa pogorszenia warunków życia, dla wielu może stać się poważną obawą, dlatego powstaje raport z badania na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków pt. „Polacy vs. wojna na Ukrainie – Największe obawy Polaków w związku z wojną na Ukrainie”.

Pełna treść raportu: LINK

kontakt

Dane adresowe

ul. Marszałkowska 140/62C
00-061 Warszawa
E-mail: procontent@procontent.pl
Telefon: + 48 501 162 317

Zapytania ofertowe

E-mail: iwonakubicz@procontent.pl
Telefon: 501 162 317

RODO

Sprawdź, jak przechowujemy i chronimy dane osobowe pod tym linkiem.