Wpis

Raport „Pacjenci w sieci” – brakuje serwisów o tematyce zdrowotnej na urządzenia mobilne

Wyniki badania dla najpopularniejszych serwisów i grup serwisów internetowych z kategorii zdrowie i medycyna jednoznacznie wskazują, że największą popularnością cieszą się one wśród internautów pomiędzy 24 a 35 rokiem życia. Są to głównie użytkownicy urządzeń mobilnych. Z uwagi na małą liczbę serwisów dostosowanych do ich potrzeb, próg odsłon krajowych stron o tematyce zdrowotnej na urządzeniach mobilnych nie przekracza 3 proc.

„Wyniki raportu „Pacjenci w sieci” opartego o badanie Megapanel PBI/Gemius wskazują na to jak bardzo rozwinęło się medium internetowe w zakresie docierania z informacjami w obszarze zdrowia i medycyny do użytkowników sieci. Możemy dzięki niemu poznać preferencje polskich internautów, związane z poszukiwaniem informacji nt. leczenia chorób. Poznajemy źródła, z których internauci czerpią informację oraz sposoby wykorzystania Internetu do zdobywania porad zdrowotnych. Z raportu jasno wynika, że we wszystkich działaniach marketingowych powinno być miejsce na aktywność internetową, gdyż jest to obecnie jedno z głównych źródeł informacji, z którego korzystamy” – komentuje Agnieszka Borkowska, Gemius Polska.

Najczęściej odwiedzaną grupą, która zamieszcza treści poświęcone tematyce zdrowotnej, jest Grupa Onet.pl (2 253 201 real users miesięcznie), której zasięg wśród internautów sięga 23,97 proc. wszystkich użytkowników. Jej oglądalność o 30 proc. przewyższa kolejną w rankingu Grupę Abczdrowie.net (1 496 580 real users), zasięg tej grupy to ok. 15,94 proc. internautów. To poprzez te serwisy najłatwiej jest dotrzeć do pacjentów – podkreśla Agnieszka Borkowska.

„Jednocześnie należy podkreślić fakt, że w sieci informacji o zdrowiu najczęściej szukają ludzie młodzi i choć oferta internetowa jest już całkiem pokaźna to wyraźnie brakuje oferty na urządzenia mobilne. Dwudziesto- i trzydziestolatkom wystarczyć musi atrakcyjna i wciąż unowocześniana formuła portali internetowych i narzędzi, które się tam znajdują. Serwisy popularyzują wiedzę przebudowując układ stron, aby był bardziej atrakcyjny, oferując aplikacje, kalkulatory oraz różnego rodzaju testy i wirtualne diagnozy. Dzięki formularzom WWW użytkownicy mogą wysyłać pytania do ekspertów oraz szybko uzyskać informację zwrotną” – podsumowuje Katarzyna Słupek, Consultant Procontent Communication.

Raport „Pacjenci w sieci” przygotowany został przez Procontent Communication na podstawie wyników badania Megapanel PBI/Gemius dla najpopularniejszych 20 serwisów i grup serwisów, pod względem RU z kategorii zdrowie i medycyna. Badanie zrealizowano we wrześniu 2011 roku na próbie 12 419 internautów.

Pobierz plik: Pacjenci w sieci 2012 – raport (plik.pdf)

kontakt

Dane adresowe

Zapytania ofertowe

E-mail: iwonakubicz@procontent.pl
Telefon: 501 162 317

RODO

Sprawdź, jak przechowujemy i chronimy dane osobowe pod tym linkiem.